Rusztowania - Sprzedaż i Wynajem

Dekorex

Elementy rusztowania modułowego

Rusztowania modułowe

Przykładowa konfiguracja rusztowania modułowego Ringscaff

1 rusztowania modułowe Regulowana podstawka śrubowa. Umożliwia wypoziomowanie rusztowania.
2 rusztowania modułowe Nakładka na podstawki śrubowe z talerzykiem. Umożliwia łatwiejsze rozmieszczenie elementów rusztowania.
3 rusztowania modułowe Pionowe stojaki przenoszą obciążenia z rusztowania na ziemię. Stojaki wykonane są z rury o średnicy 48,3mm ze ścianką 3,2mm, talerzyki są rozmieszczone co 0,5m. Stojak zakończony jest zaciskanym czopem, dodatkowo nawiercony jest na każdym końcu. Stojaki oferowane są w długościach od 0,5m do 4m.
4 rusztowania modułowe Rygiel składa się z rury o średnicy 48,3mm, zakończonej z obu stron odkuwanymi zaczepami z klinem. Różne długości stosuje się by wesprzeć podesty stalowe tworzące platformy robocze, oraz jako poręcze Rygiel pośredni zmniejsza długość pola, dzięki czemu można zastosować podesty drewniane. Rygiel taki jest zabezpieczany klinem.
5 rusztowania modułowe Stężenia pionowe ukośne. Średnica rury 48,3mm, zakończona z obu stron głowicami do klinów. Stężenia ukośne zwiększają sztywność konstrukcji.
6 rusztowania modułowe Konsole stosowane są do poszerzania przestrzeni roboczej. Poszerzenie może być wykonane o jeden podest (konsola 0,39m) lub o dwa podesty (konsola 0,73m)
7 rusztowania modułowe Deski burtowe montowane są na wszystkich platformach roboczych, zabezpieczają przed upadkiem z platformy.
8 rusztowania modułowe Podesty stalowe używane są do zabudowania platformy roboczej. Podesty są zbudowane z blachy stalowej, z odpowiednio ukształtowaną antypoślizgową powierzchnią. Podesty montowane są na ryglach. Podesty występują w różnych wariantach, do montażu na rygle rurowe jak i u-rygle.
9 rusztowania modułowe W celu stabilizacji konstrukcji rusztowania wymagane jest aby rusztowanie było zakotwione w fasadzie w wystarczającej liczbie punktów z wykorzystaniem kotew, które powinny być montowane zgodnie ze schematem. Łączniki przenoszą obciążenia poziome rusztowania.
10 rusztowania modułowe Złącza odkuwane są używane w celu połączenia dwóch rur o średnicy 48,3mm, np. stojak oraz kotwa Złącza są dostępne w dwóch wariantach, krzyżowe i obrotowe. Mogą być zabezpieczane za pomocą śruby lub klina.
11a rusztowania modułowe Dostęp do wyższych kondygnacji rusztowania jest wymagany, można zastosować schodnie wykonane z aluminium, które mogą być z łatwością podnoszone przez dwóch pracowników.
11b rusztowania modułowe Zewnętrzne i wewnętrzne poręcze zabezpieczają komunikacje na wyższe poziomy rusztowania. Obie poręcze wykonane są ze stali.

Nasi partnerzy